Jsme tvůrčí atelier, který působí na poli architektury již téměř 20 let. Najdete nás v centru Olomouce na třídě Spojenců, kde obýváme neorenesanční vilu Eduarda Šrota.


atelier-r, s.r.o.

Náš tým v čele s architektem Miroslavem Pospíšilem se zabývá zejména moderní architekturou a urbanismem. Pracujeme na úpravách stávajících objektů i na návrzích nových budov. Stavby navrhujeme od ideové architektonické studie přes všechny fáze projektové dokumentace, a to včetně projektu interiérového vybavení. Při realizaci našich staveb provádíme také autorský dozor, kterým se snažíme zajistit zejména to, aby byl výsledek ve shodě s původním návrhem. Naším cílem je zvelebovat prostředí, ve kterém žijeme, a to nejen v Olomouci, ale také v jiných lokalitách. Chceme, aby stavby, které potkáváte ve svém městě, byly kvalitní a zvedaly úroveň okolí, ve kterém jsou umístěny. Zároveň se snažíme, aby byly příjemné a funkční zejména pro své uživatele…

Realizace našeho ateliéru obdržely cenu Stavba roku 2023 za rekonstrukci Červeného kostela v Olomouci, Českou cenu za architekturu 2021, cenu Interier roku 2021, cenu Stavba roku 2021 a dezeen award  v kategorii Rebirth Project of the year 2021 za rekonstrukci paláce hradu Helfštýna, hlavní cenu v kategorii novostavba v soutěži Grand Prix architektů 2018 za stavbu Vista Optik a čestné uznání soutěže Grand Prix  architektů v roce 2013 za dostavbu Slovanského gymnázia. Naše stavby jsou často oceňovány také v rámci soutěže Stavba roku Olomouckého kraje.

Časopis ARCHITEKT+ zařadil náš atelier v roce 2021, 2022 i 2023 do výběru top100 architektů v České republice.

Miroslav Pospíšil

Miroslav Pospíšil
hlavní architekt

Bernadetta Skácelová

Bernadetta Skácelová
administrativa

Martin Karlík

Martin Karlík
architekt

Robert Randys

Robert Randys
stavební inženýr

Daria Johanesová

Daria Johanesová
architektka

Ondřej Patsch

Ondřej Patsch
architekt

Hana Dvořáčková

Hana Dvořáčková
architektka

Michal Vítek

Michal Vítek
architekt

Marie Mikulová

Marie Mikulová
architektka

Jan Friml

Jan Friml
architekt